Esimene elektrooniline sigaret leiutati 2003. aastal ja esitleti maailmale 2004. aastal. Tänapäeval ületab elektrooniliste sigarettide globaalne turg 32 miljardit dollarit.

Paljud inimesed arvavad, et veiid on välja töötatud tubakafirmade poolt. Tegelikult aga pärineb innovatsioon ühelt inimeselt - Hon Lik, Hiina farmatseudilt, kes otsis parimat viisi suitsetamisest loobumiseks.

Hon Lik suitsetas samuti terve oma elu, kuid pärast isa surma lõpetas ta suitsetamise koheselt ja vandus, et ei tee seda kunagi enam, olgu kui raske tahes. Isa surm tõi kaasa olulisi muutusi tema elus, sest varem võis apteeker suitsetada mitu pakki päevas. Ta oli nii pühendunud ohutu sigareti loomise eesmärgile, et tal ei olnud enam vaja mingit motivatsiooni. Ta soovis, et suitsetamisprotsess oleks ohutu mitte ainult suitsetajale endale, vaid ka tema ümbruskonnale.

Sel ajal olid suitsetamisest loobumise võimalused piiratud. Ta proovis kasutada kõrge nikotiinisisaldusega plaastreid suitsetamisest loobumiseks, kuid otsis ka teist alternatiivi. Ta proovis traditsioonilisi Hiina meetodeid, sealhulgas ženšenni tablette ja põdrasarve, kuni lahendus temani jõudis. Inspiratsioon tabas teda, kui ta mõistis, et nikotiini asendusravi ei rahulda teda ega rahulda tema vajadusi.

Ühel ööl hakkas Hon Likul nägema õudusunenägusid. Kui ta läks magama, unustas ta eemaldada nikotiiniplaastri, mida ta kandis kõhul. Talle tundus, et ta uppus tohututesse aurupilvedesse ja rääkis, et õudusunenägu inspireeris teda looma nikotiinitoodet, mis toodaks vedelikust auru, mitte suitsu. Tema kontseptsioon sai kaasaegse veipimisseadme ideeks. See oli see, mis pidi tõestama suitsu tervisekahjustavat vastandpoolt.

Enne teda püüdsid teised teadlased välja töötada midagi sarnast elektroonilisele sigaretile, kuid katsed olid ebaõnnestunud ja kujutasid endast midagi sarnast suhu pritsitavate nikotiini inhalaatoritega. Selle apteekri väljatöötamised ja skeemid olid oluliselt edasi arenenud. Hon Liki isa ei lõpetanud suitsetamist isegi siis, kui oli juba haige. Ja Hon Liki eesmärk oli luua selline leiutis, mis aitaks suitsetamisest loobuda.

Ja siis, tulemusliku töö tulemusena, leiutab ta oma esimese elektroonilise sigareti, mida saab praegu osta ükskõik millisest maailma nurgast.

Tooteid turule tuues ei osanud ta aimatagi, et tema leiutis aitab paljusid suitsetajaid ja levib üle maailma. Algselt reklaamiti tema leiutist sigarettide kahjulikkuse vähendamise meetodina, kuid nüüd on tõestatud, et need aitavad ka suitsetamisest loobuda.

Elektroonilised sigaretid on efektiivsemad kui ravimid ja muud suitsetamise vastu võitlemise meetodid. Selle põhjuseks on see, et suitsetaja saab igal juhul nikotiinidoosi, kuid väiksemas koguses. See ei kutsu teda tagasi sigarettide juurde. Samuti loob see illusiooni, et ta suitsetab, sest elektroonilised sigaretid töötavad põhimõtteliselt sarnaselt tavasigarettidega.

Laadimine...